MÜZİK Toggle

Nedir Bu Kuvo?

Nedir Bu Kuvo?

Hala ben öyle plak çalardım şöyle yapardım of ki ne of diyen dinazor djler laflaya dursun neyse ki bilim insanları onları duymadan son sürat yollarına devam ediyor.

Gece kulüplerinde Pioneer hem mikserleri hem de cd çalarıyla hakimiyetini sürdürse de özellikle Almanya menşeili Native Instruments, Turkiye de dahil olmak üzere tüm kulüplerde birçok ekipmanıyla ya da yazılımıyla yerini aldı. Hatta artık Traktor Pro kullanmayan Dj’e ender rastlar olduk.  İşte bu değişim sürecinde Pioneer, yepyeni bir platformla karışmıza çıkıyor. Adı da Kuvo.

Türkiye’de bozuk cd çaları değiştirmeye bile burun kıvıran işletmeciler çoğunlukta olduğu sürece Türkiye’de yaygınlaşması biraz zor olan bu sistemin özeti şu; dj sisteme üye oluyor ve bir aparat ile çaldığı şarkı internet üzerinden Pioneer sunucularına ilerken son kullanıcı cep telefonundaki kuvo uygulamasıyla ya da djclubnetwork.com web sayfasıyla çevresinde veya seçtiği bir kulüpte hangi şarkının çaldığını görüp ona göre nerede eğleneceğine karar veriyor. Gayet basit ve mantıklı. Aslında benim aklıma gelmişti 🙂

 

Gerekli olan malzemeler;

NXS-GW
Internet LAN kablosu
CD Çalar: CDJ-2000nexus
Mixer: DJM-2000nexus, DJM-2000, DJM-900nexus, DJM-900SRT

Aslına bakarsanız epey zahmetli bir iş… Eğer Native hızlı davranıp direkt olarak Traktor Pro üzerindeki veriyi yollayan ve paylaşan bir sosyal night club ve dj ağı oluşturursa yine Pioneer’dan çok daha başarılı olacağını düşünüyorum. Şarkıları çaldığınız bilgisayarın internete bağlı olması yeterli olacak. Native, duy sesimi diyorum ve sizi Kuvo’nın videosuyla başbaşa bırakıyorum.

Comments are closed.