YAZMAZSAM OLMAZ Toggle

Leyla İle Mecnun

Leyla İle Mecnun

Artık nasıl olacak bilmiyorum ama bir şekilde blog yazmaya karar verdim. Bu salak giriş cümlesini çok fazla uzatmadan konuya girmek istiyorum ki konumuz Türk dizi film tarihinde bana göre devrim yaratmış olan Leyla ile Mecnun.

Çok geç kalmış bir yazı olacak aslında; gündemden epey uzak ama eminim hala bu diziyi özleyenler vardır aramızda. Senarist Burak Aksak tarafından bölümleri yazıldıkça güzelleşen bir diziydi Leyla ile Mecnun. Tabi bunda oyuncuların katkısı da yadsınamaz. 

Soldaki videoda da gorüldüğü üzere bir senaryo var ama %100 sabit bir metin yok gibi.

Yıllardır televizyon kanallarında berbat komedi yapımları izledikten sonra böylesi bir dizi her yaştan izleyiciyi kendine çekti. (Misal Ön Sokaklar, Ihlamur Durağı, Yaşlılar Duymasın gibi)

Özellikle benim yaşlarımda olanlar Leyla ile Mecnun ile çok eğlendi. Gerçi sonu güldürmedi ya o ayrı…

Neyse piyasaya dönecek olursak bir adam var ki komik olmamasına rağmen ben daha çocuktum dizi yazıyordu, çekiyordu Ben 30 yaşına geldim hala bi şeylerin peşinde. “Madem izleniyor e çekecek tabi” diyenler olacaktır. Ben de bir dj olarak gece kulübünde “Ankara’nın Bağları”nı çalarsam emin olun herkes eğlenir. Fakat kimse kaliteyi düşünmezse kalite yükselebilir mi? TV izleyecisine ne verirsen onu izler, biraz bu sözde elit insanların çeki düzen vermesi gerekmez mi? Neyse çok ciddi olduk. Dağılalım beyler.

Bu arada At muhabettimden bezen arkadaslarima da seslenmeden edemeyecegim. At degil At muhabbetini seviyorum 🙂

Comments are closed.